Rozkrzycz autyzm razem z nami 10 maja 2015, Poznańska Arena, Wyspiańskiego 33, Poznań

Rozkrzycz autyzm razem z nami

Piknik pt. "Rozkrzycz autyzm razem z nami!" odbędzie się 10 maja 2015 roku na terenach wokół Hali Arena. Będzie on podzielony na trzy strefy:

  1. stoiska informacyjne – każda organizacja będzie miała możliwość zaprezentowania się w formie stoiska;
  2. strefa z atrakcjami –  Będzie to przestrzeń, gdzie w każdym momencie będą zapewnione atrakcje dla dzieci i młodzieży ( np. malowanie twarzy, rysowanie, zabawy ruchowe itp.)
  3. występy - przestrzeń, na której będą odbywać się występy i zabawy interakcyjne ( pokaz psich umiejętności, przedstawienia , chusta klanzy itp.)

Impreza organizowana jest przez Fundację „Mały Piesek Zuzi”, we wsparciu organizacji działających na rzecz osób z autyzmem z Poznania i okolic.

W poprzednich latach impreza otrzymała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Poznania, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Wielkopolskiego, oraz patronat Stowarzyszenia Na Tak, które działa na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych na terenie Poznania i okolic.

Celem naszej corocznej inicjatywy organizowania dnia świadomości autyzmu jest zgromadzenie w jednym miejscu organizacji, które zajmują się niesieniem pomocy osobom z autyzmem, ich rodzinom / najbliższym oraz szerzenie świadomości społecznej wśród mieszkańców Poznania w zakresie tego, czym jest autyzm.

Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia pt. „Rozkrzycz autyzm razem z nami” ( 2 maja 2013, 4.05.2014). Data ta ma nawiązywać do światowego dnia świadomości autyzmu, który odbywa się 2 kwietnia, jednakże ze względu na nieprzewidywalną pogodę na początku kwietnia oraz na plenerowy charakter wydarzenia, zapadła decyzja, żeby przenieść organizację na początek maja.

Tegoroczna impreza będzie mieć charakter piknikowy. Każda organizacja będzie mieć możliwość zorganizowania swojego stoiska. W trakcie trwania pikniku przewidujemy wiele atrakcji: m.in. pokaz psich umiejętności, zabawy z animatorami, przejazdy konno, i wiele, wiele innych